USD
EURO
ALTIN

Polis Meslek Yüksekokullarına Giriş Yönetmeliği Değişti

Resmi Gazete’nin 31 Mart 2017 tarihli sayısında Polis Meslek Yüksekokulları Giriş Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayımlanarak duyuruldu. Yönetmeliğe göre; * Başarı sıralamasına esas Polis Meslek Yüksek Okulu Giriş Puanı; fiziki yeterlilik sınavı puanının % 25’i * Mülakat sınavı puanının % 50’si ile 8 inci maddenin birinci fıkrasının (ç) bendine göre belirlenen puan türünden ya da türlerinden […]

Polis Meslek Yüksekokullarına Giriş Yönetmeliği Değişti
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Resmi Gazete’nin 31 Mart 2017 tarihli sayısında Polis Meslek Yüksekokulları Giriş Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayımlanarak duyuruldu.

Yönetmeliğe göre;

* Başarı sıralamasına esas Polis Meslek Yüksek Okulu Giriş Puanı; fiziki yeterlilik sınavı puanının % 25’i

* Mülakat sınavı puanının % 50’si ile 8 inci maddenin birinci fıkrasının (ç) bendine göre belirlenen puan türünden ya da türlerinden adayın en yüksek puanının % 25’inin toplamıdır.

* Polis Meslek Yüksek Okulu giriş puanına göre erkek, bayan ve Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları için asıl, yedek ve başarısız olmak üzere ayrı ayrı sınav sonuç listesi düzenlenir.

 

* Başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla YGS’den alınan puan, mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanının yüksekliği esas alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilir.

Yönetmeliğin ilgili sayfasına ulaşmak için tıklayınız

YORUMLAR


    0 YORUM