USD
EURO
ALTIN

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı 2017 yılı 2. dönem ilk defa ve yeniden atama kurası ilanı yayınlandı. Devlet Personel Başkanlığında yayınlanan ilana göre ilk defa ve yeniden atama ile Salık Bakanlığı uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına sağlık personeli alımı yapılacak. Kura ile yapılacak alım için başvuru şartları ve diğer detaylar haberimizde yer […]

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Sağlık Bakanlığı 2017 yılı 2. dönem ilk defa ve yeniden atama kurası ilanı yayınlandı. Devlet Personel Başkanlığında yayınlanan ilana göre ilk defa ve yeniden atama ile Salık Bakanlığı uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına sağlık personeli alımı yapılacak. Kura ile yapılacak alım için başvuru şartları ve diğer detaylar haberimizde yer alıyor.

Sağlık Bakanlığı 2017/2 sağlık personeli alımına eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabipleri; devlet hizmeti yükümlülüğü bulunmayan veya hizmetini tamamlayan tabip ve uzman tabipler başvuru yapabilecek. Devlet hizmeti yükümlüsü olan tabip ve uzman tabipler ile emekli eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabipleri başvuru yapamayacak. Başvuru şartları hakkındaki detayları aşağıdaki ilan metninden inceleyebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı 2017 yılı 2. dönem ilk defa ve yeniden atama kurasına başvurular Sağlık Bakanlığı Personel Bilgi Sistemi üzerinden yapılacak. PBS üzerinden yapılacak başvurunun ardından başvuru formunun imzalanarak Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne elden ya da kargoylaa teslim edilmesi gerekiyor.

Kura yeri, saati ile atama yapılacak kadrolar ve toplam personel alımı sayısı daha sonra bakanlık tarafından ilan edilecek. Bakanlığın duyuracağı takvime göre adaylar tercihlerini, en fazla 10 kadroyu tercih edecek şekilde verecekler. Başvurular 4 Nisan ile 12 Nisan 2017 tarihleri arasında alınacak.

Sağlık Bakanlığı  personeli alımı ilanı için tıklayınız. SB-İlan

 

YORUMLAR


    0 YORUM