USD
EURO
ALTIN

Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu MYO Öğrenci Alımı Yapacak

İstanbul Valiliği resmi internet sitesinde de Hava Astsubay Meslek Yüksek Okuluna öğrenci alımı için başvuruların alınmaya başlayacağı duyuruldu. Başvurular 4 Nisan ile 15 Mayıs tarihleri arasında alınmaya başlanacak. Başvuru sayfası açıldığında sizleri ayrıca bilgilendireceğiz. Alım şartları ve tüm detaylar şu şekilde olacak: Hava Teknik Okullar Komutanlığı İnsan kaynakları Değerlendirme Seçme ve Yerleştirme Komutanlığının ilanı ile […]

Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu MYO Öğrenci Alımı Yapacak
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İstanbul Valiliği resmi internet sitesinde de Hava Astsubay Meslek Yüksek Okuluna öğrenci alımı için başvuruların alınmaya başlayacağı duyuruldu. Başvurular 4 Nisan ile 15 Mayıs tarihleri arasında alınmaya başlanacak. Başvuru sayfası açıldığında sizleri ayrıca bilgilendireceğiz. Alım şartları ve tüm detaylar şu şekilde olacak:

Hava Teknik Okullar Komutanlığı İnsan kaynakları Değerlendirme Seçme ve Yerleştirme Komutanlığının ilanı ile ilgili detayı aşağıdaki bağlantılarda bulabilir ayrıca Komutanlığı aklınıza takılan soruları direk hattan konu ile ilgili ulaşarak sorabileceğiniz belirtildi.

Başvuru koşulları nelerdir? Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, nişanlı, evli, dul olmamak veya herhangi bir kadınla nikahsız yaşamamak, askerlikle her ne sebeple olursa olsun ilişkisi bulunmamak, askerliğini yapmamış olmak şartı aranıyor.

Herhangi bir nedenle askeri okullardan çıkmamış veya çıkarılmamış, sivil okullardan ise çıkarılmamış olmak, TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinin Askeri Okullara Girecek Öğrenci Adaylarına ilişkin sağlık niteliklerine ve boy-kilo oranlarına sahip olmak gerekiyor.

En fazla 21 yaşında olmak gerekiyor. Her ne sebeple olursa olsun, lise ve dengi okullardan sonra bir yıldan fazla öğrenime ara vermemiş olmak, Kayıt işlemlerinin yapılacağı tarihe kadar okudukları okuldan mezun olmak da gerekiyor. Yani lise son sınıflar başvuru yapamamaktadır.

Başvuru yılında yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavına girmek ve belirlenecek taban puan üzerinde puan almak gerekiyor.

Hv. Astsb. MYO’ya başvuran adaylar için Yükseköğretime Geçiş Sınavı YGS-1,2 ile YGS-5,6 puan türlerine göre başvuruda bulunan adayların alanları ile ilgili puan türünde almış oldukları en yüksek ham puan kabul edilerek değerlendirmeye alınmaktadır denildi.

Başvuru koşullarını sağlayarak “Hv. Astsb. MYO Öğrenci Adayı” olmak isteyenlerin; ÖSYS Aday Başvuru Formunun “Askeri Okullara Girme İsteği” alanındaki kutucuğu işaretlemeleri ve başvuru tarihleri arasında Hava Teknik Okullar Komutanlığı TEKOK internet adresinden, Hv. Astsb. MYO’ya başvuru yapmaları gerekmektedir. Kılavuzda tüm detayları bulabilirsiniz.

 

 

YORUMLAR


    0 YORUM