www.memurgundem.net

Flaş Haber

Sahil Güvenlik Komutanlığı Astsubay Alımı

Sahil Güvenlik Komutanlığına alınacak Astsubay adayları ile ilgili olarak önemli detay ortaya çıktı. Buna göre başvuru sadece önlisans mezunları tarafından yapılacak. Astsubay alımına neden sadece önlisans mezunları başvuru yapılacak? Alımların sadece ÖNLİSANS mezunlarından yapılacağı kesin olarak Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından belirtildi. Sahil Güvenlik Komutanlığının belirttiği üzere ilan metninde lise mezuniyet alanları da bulunuyor. Şartlarda yer […]

MEMUR ALIMI - 7 Nisan 2017
Sahil Güvenlik Komutanlığı Astsubay Alımı

Sahil Güvenlik Komutanlığına alınacak Astsubay adayları ile ilgili olarak önemli detay ortaya çıktı. Buna göre başvuru sadece önlisans mezunları tarafından yapılacak.

Astsubay alımına neden sadece önlisans mezunları başvuru yapılacak? Alımların sadece ÖNLİSANS mezunlarından yapılacağı kesin olarak Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından belirtildi. Sahil Güvenlik Komutanlığının belirttiği üzere ilan metninde lise mezuniyet alanları da bulunuyor. Şartlarda yer alan lise mezuniyetinin önlisansa ek olarak bulunması gerekiyor.

Yani başvuru yapabilmek için özellikle önlisans mezunu olmak gerekiyor ve lise mezuniyetinizin de ilan metninde yer alan lise alanlarından olması gerekiyor. Yani tüm önlisans mezunları başvuru yapamayacak. Önlisansın yanı sıra lisede okuduğunuz bölüm de önemli.

Sahil Güvenlik Komutanlığı astsubay alımı kapsamında başvuru yapmak isteyen adaylar yoğun olarak Komutanlığı arayarak lise mezunlarının da başvuru yapıp yapamayacağını sormaktadır. Açıklamada alımın sadece ÖNLİSANS mezunları arasından olacağı belirtildi. İlanda yer alan liselerden mezun olsanız dahi önlisans mezunu değilseniz başvuru yapamıyorsuz.

İlan metni için tıklayınız.astsubay-kilavuzu

 

Benzer Haberler
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(0 Yorum Var)


www.memurgundem.net