USD
EURO
ALTIN

Polis Alımı Başvuru Tarihleri Uzatıldı!

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuru ile POMEM 20. dönem 10 bin polis alımı yapılacağı belirtilmişti. Alınacak olan 9 bin erkek ve bin kadın polis adayının başvuru yapabilmesi için üniversite mezunu olması ve KPSS P3 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olması gerekmekteydi. Geçtiğimiz gün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı duyurusunda 10 bin kişilik alım […]

Polis Alımı Başvuru Tarihleri Uzatıldı!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuru ile POMEM 20. dönem 10 bin polis alımı yapılacağı belirtilmişti. Alınacak olan 9 bin erkek ve bin kadın polis adayının başvuru yapabilmesi için üniversite mezunu olması ve KPSS P3 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olması gerekmekteydi.

Geçtiğimiz gün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı duyurusunda 10 bin kişilik alım ilanına sadece 14 bin 500 kişilik başvurunun yapıldığını belirtmiş ve gerekli talimatları verdiğini duyurmuştu. Bugün yeni yapılan duyuru da başvuruların 28 Nisan 2017 tarihine kadar uzatıldığı duyuruldu. Başvuruların yetersiz kalmasından dolayı başvuruların uzatıldığı tahmin ediliyor.

ŞARTLAR ESNETİLSİN TALEBİ

20. dönem POMEM 10 bin polis alımına müracaat edecek olan adayların üniversite mezunu olması gerektiği gibi 28 yaş sınırı ve KPSS P3 puan türünden de en az 60 alması gerekmektedir. Bu şartlara uyum sağlayamayan yüz binlerce aday müracaat edememektedir.
Yaş artına takılanlar, lise mezunu ve önlisans mezunu olanlar, KPSS’den 60 ve üzeri alamayan adaylar POMEM 20. dönem 10 bin polis alımına müracaat edemediği için şartların esnetilmesini istemektedir. Başvurular 28 Nisan 2017 tarihine kadar uzatıldı ancak aranan şartlar da her hangi bir değişikliğe gidilmedi. Adaylar başvuruların artması için şartların esnetilmesini istiyor.

YORUMLAR


    0 YORUM