USD
EURO
ALTIN

KPSS İçin ÖSYM Sınav Gözlemcisi Başvuruları Başladı

Ölçme, Seçme ve Değerlendirme Merkezi ÖSYM tarafından 2 adet sınav görevi, 2 adet sınav gözlemcisi görevi ve 4 adet iade görev olmak üzere 8 sınav için başvuru yapabilirsiniz. ALES, İSG, 2017 KPSS Alan ile Genel Kültür, Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri için yeni sınav görevi olarak başvuru tarihleri şu şekildedir: 2017 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi […]

KPSS İçin ÖSYM Sınav Gözlemcisi Başvuruları Başladı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Ölçme, Seçme ve Değerlendirme Merkezi ÖSYM tarafından 2 adet sınav görevi, 2 adet sınav gözlemcisi görevi ve 4 adet iade görev olmak üzere 8 sınav için başvuru yapabilirsiniz. ALES, İSG, 2017 KPSS Alan ile Genel Kültür, Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri için yeni sınav görevi olarak başvuru tarihleri şu şekildedir:

2017 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi giriş sınavı ilkbahar dönemi için son başvuru tarihi 21 Nisan 2017 saat 10’a kadar yapılabilecek. 2017 İş Sağlığı ve Güvenliği g. müd. işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı 1. Dönem başvurusu da 19 Nisan 2017 tarihi saat 10’a kadar yapılabilecek.

Sınav gözlemcisi nedir?              

ÖSYM sınavlarının sınavların yapıldığı binalardaki sınav organizasyonu, uygulanmasını gözlemlemesi için görev yapan aday gibi sınava giren görevlilerdir. Görevlendirmeler ÖSYM GİS üzerinden yapılmakta ve bina tercihi verilmemektedir. Merkezi olarak görevlendirme yapılmaktadır.

Sınav gözlemcileri sınav günü atandıkları binaya giderek sınava girerler ve sınavla ilgili gözlemlerini, değerlendirmelerini ve önerilerini içeren bir raporu sınav gününden em geç 2 gün içerisinde elektronik olarak ÖSYM’ye ulaştırırlar. Gizli sınav görevlileri görev esnasında kesinlikle sınav uygulamasına ve işleyişine müdahalede bulunamazlar, aday gibi girmeleri gerekmektedir.

2017 KPSS Genel Yetenek, Genel Kültür, Eğitim Bilimleri sınav gözlemcilik görevi ile 2017 KPSS Alan Bilgisi sınav gözlemcilik görevi için başvuruları 17 Nisan 2017 tarihi saat 10’a kadar yapılabilir.

İade görevi isteği yapılabilecek sınavlar şunlardır:

ÖSYM’nin GİS sistemi üzerinde yer alan görevlendirmelerim sekmesinden görevlendirme sonucunu görmek istediğiniz sınavı seçimi yaparak aşağıdaki sınavlar için iade görev isteyebilirsiniz.

2017 Tıpta Uzmanlık Eğitimi giriş sınavı ilkbahar dönemi-CS, 2017 Tıpta Uzmanlık Eğitimi giriş sınavı İlkbahar dönemi-CÖS, 2017 Tıp Doktorluğu alanı için seviye tespit sınavı İlkbahar dönemi-CS ve 2017 Tıp Doktorluğu alanı için seviye tespit sınavı ilkbahar dönemi-CÖS için iade görev istekleri bulunmaktadır.

ÖSYM GİS üzerinden başvuru yapmak için tıklayınız.

 

YORUMLAR


    0 YORUM