USD
EURO
ALTIN

Fırat Üniversitesine 20 Öğretim Üyesi alınacak

Eleman Sayısı: 20 İlgili Yönetmelik:Fırat Üniversitesi Rektörlüğü Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi Resmî Gazete Yayım Tarihi:05.04.2019 Başvuru Süresi:İlanın RG yayım tarihinden itibaren 15 gündür. Fırat Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca Öğretim Üyesi alınacaktır. 1 – Atamalarda, Üniversitemiz Senatosunca kabul edilen […]

Fırat Üniversitesine 20 Öğretim Üyesi alınacak
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Eleman Sayısı: 20

İlgili Yönetmelik:Fırat Üniversitesi Rektörlüğü Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi

Resmî Gazete Yayım Tarihi:05.04.2019

Başvuru Süresi:İlanın RG yayım tarihinden itibaren 15 gündür.

Fırat Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca Öğretim Üyesi alınacaktır.

1 – Atamalarda, Üniversitemiz Senatosunca kabul edilen ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi”ndeki esaslar uygulanacaktır. Doçentlik Eser İncelenmesinden geçerek Doçent unvanını almış ancak, sözlü sınava girmemiş adayların; Sözlü sınavları ilan başvuru süresi tamamlandıktan sonra ÜAK tarafından belirlenecek jüriler tarafından yapılacaktır.

2 – Profesör kadroları daimi statüde olup, bu kadroya başvuracak adayların; www.firat.edu.tr adresinde bulunan “Öğretim Üyesi kadrosuna başvurabilmek için Gerekli Asgari Koşullar” tablosunun bizzat aday tarafından doldurularak 1 adet çıktı halinde dilekçesi ile birlikte 6 (altı) adet dosyayı Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

3 – Doçent kadroları daimi statüde olup, bu kadroya başvuran adayların, www.firat.edu.tr adresinde bulunan “Öğretim Üyesi kadrosuna başvurabilmek için Gerekli Asgari Koşullar” tablosunun bizzat aday tarafından doldurularak 1 adet çıktı halinde dilekçesi ile birlikte 4 (dört) adet dosyayı Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

4 – Dr. Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların, www.firat.edu.tr adresinde bulunan “Öğretim Üyesi kadrosuna başvurabilmek için Gerekli Asgari Koşullar” tablosunun bizzat aday tarafından doldurularak 1 adet çıktı halinde dilekçesi ile birlikte 4 (dört) adet dosyayı Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

5 – Başvurular ilan yayım tarihinden itibaren 15 gündür. Süresi içerisinde yapılmayan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

NOT: 1- Müracaatların tamamlanmasını müteakiben ilgili birimlerce oluşturulan bilimsel dosya inceleme Komisyonunca, atanma kriterlerine uymadığı tespit edilen başvurular geçersiz sayılacaktır.

ÜNVANIPROFESÖRDOÇENTDR. ÖĞR. ÜYESİAÇIKLAMALAR
BİRİMİANABİLİM DALIDRC. ADETDRC. ADETDRC. ADET
Sivrice Meslek YüksekokuluLaborant ve Veteriner Sağlık Pr.1-1Veteriner Hastalık ve Klinik Bilimleri alnında doçent olmak.
Elazığ Organize Sanayi Bölgesi MYOKimya Teknolojisi Pr.1-1Kimya alanında doçent olmak. 1,3 Dioksalan ve Benzofuran Metakrilat polimerleri konusunda çalışmaları bulunmak.
Tıp Fakültesiİç Hastalıkları (Gastroenteroloji)1-1Gastroenteroloji alanında doçent olmak. Endosonografi konusunda deneyimli olmak.
Üroloji1-2Üroloji alanında doçent olmak. Laparoskopik ürolojik cerrahiler konusunda deneyimli olmak.
Eğitim Fakültesiİngiliz Dili Eğitimi1-1Yabancı Dil Eğitimi (İngilizce) alanında doçent olmak.
Sınıf Eğitimi1-1Temel Eğitim (Sosyal Bilgiler Eğitimi) alanında doçent olmak. Hikaye tabanlı öğretim konusunda çalışmaları bulunmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiBeslenme1-1Antioksidanlar ve metabolik sendrom konusunda çalışmaları bulunmak.
Hemşirelik1-1Farmakoloji ve Toksikoloji alanında doçent olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiÇalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler1-1Sosyal Politika alanında doçent olmak.
Uluslararası İktisat ve İktisadi Gelişme1-1Makro İktisat alanında doçent olmak. İktisadi büyüme konusunda çalışmaları bulunmak.
İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesiİngiliz Dili ve Edebiyatı1-1Dünya Dilleri ve Edebiyatları bilim alanında doçent olmak. Psikanalitik edebiyat eleştirisi alanında çalışmaları bulunmak.
Prehistorya1-1Arkeoloji anabilim dalında doktora yapmış olmak
Sivil Havacılık YüksekokuluUçak-Gövde Motor1-1Metalürji ve Malzeme Mühendisliği alanında doçent olmak. Eyleyiciler için grafen esaslı elektrot konusunda çalışmaları bulunmak.
Mühendislik FakültesiUlaştırma1-1İnşaat Mühendisliği alanında doçent olmak. Karayolu esnek üst yapısı konusunda çalışmaları bulunmak.
Ölçme2-1Harita veya Geomatik Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak
Sağlık Bilimleri FakültesiÇocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği1-1Sağlık Bilimleri veya Hemşirelik Fakültesi mezunu olmak. Hemşirelik anabilim dalında doktora yapmış olmak.
İç Hastalıkları Hemşireliği2-1Sağlık Bilimleri veya Hemşirelik Fakültesi mezunu olmak. İç Hastalıkları Hemşireliği anabilim dalında doktora yapmış olmak.
Sağlık Hizmetleri Meslek YüksekokuluAnestezi Pr.3-1Eczacılık lisans mezunu olmak ve Farmasotik Kimya alanında doktora yapmış olmak.
Sivrice Meslek YüksekokuluLaborant ve Veteriner Sağlık Pr.3-1Veterinerlik Cerrahisi anabilim dalında doktora yapmış olmak. Artroskopik cerrahi konusunda çalışmaları bulunmak.
TOPLAM686

YORUMLAR


    0 YORUM